Telefon
WhatsApp
Ramallah'da Alman Heyetine Protesto
Msk kozıjnen

RAMALLAH (AA) - İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da bulunan Birzeit Üniversitesinde öğrenim gören Filistinli gençler, Almanya'nın İsrail Büyükelçisi Steffen Seibert'in dahil olduğu Avrupalı heyetin ziyaretini protesto ederek onları uzaklaştırdı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Birzeit Üniversitesi temsilcisi Ömer Kaid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çok sayıda öğrenci, üniversitedeki Filistin müzesini ziyaret etmek isteyen ve aralarında Almanya Büyükelçisi de bulunan heyeti uzaklaştırdı." dedi.

Kaid, Filistinli öğrencilerin "İsrail'in Gazze'ye karşı savaşına ve soykırım suçuna destek veren Almanya heyetini" protesto ettiğini belirtti.

Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya ve Almanya'nın da bulunduğu Avrupa ülkelerinden temsilcilerin, Filistin müzesini ziyaret amacıyla Birzeit Üniversitesine geldiği öğrenildi.

Sosyal medyada da yayınlanan görüntülerde, Almanya'nın İsrail Büyükelçisi Seibert'in ziyaretini yarıda bırakarak aracına yöneldiği görülüyor.

Seibert'i aracına kadar takip eden Filistinli öğrencilerin, Alman büyükelçi bölgeyi terk edene kadar protestolarına devam ettiği görülüyor.

İsrail'in 7 Ekim sonrasında Gazze Şeridi'ne saldırılarına destek vermekle suçlanan Almanya'nın Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) görülen davasına ilişkin ihtiyati tedbir kararlarının yarın açıklanması bekleniyor.

Nikaragua'nın 1 Mart'ta açtığı davada, Almanya, uluslararası hukuku İsrail'e verdiği askeri, siyasi ve mali destekle Gazze'de soykırım işlenmesini kolaylaştırmak ve Soykırım Sözleşmesi'ne aykırı hareket etmekle suçlanıyor.

Bizi Takip etmeyi unutmayın... 

Sılakeş Telsiz ve Radyo Sılakeş App için www.silakes.org linkine veya aşağıdaki Fotoğraf üzerine tıklanız yeterli.

silakes org

www.silakes.com internet sitesinde yayınlanan imzalı ve her türlü haberlerin her türlü telif hakkı Yayın izni veren haber kuruluşları ve yayın hakkı bulunan www.silakes.com aittir.

www.silakes.com internet sitesinden izin almadan haber kullanmak için haber kaynak ve habere link vermeniz gerekmektedir. Aksi halde kanuni yollara baş vurulacaktır.

Auto Altinok

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Msk kozıjnen

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20
21

Reklam

Hairstyliste

Anket

Vivenso süpürge
Hairstyliste

E-Bülten Aboneliği