Telefon
WhatsApp
Sürücülere telefonlu tuzak
Msk kozıjnen

Bir araç arıza yaptıktan kısa süre sonra yanınıza gelen bu çekiciler “Biz ADAC’den geliyoruz. İsterseniz aracınızı güvenli bir tamirhaneye çekelim” diye yardım teklif ediyorlar. Asıl amaçları sizi anlaşmalı oldukları tamirhaneye çekip yüksek paralar ödemeniz.

Telefon sinyalleri engelleniyor

Araç sahibi cep telefonunu çıkarıp ADAC’yi veya herhangi başka bir numarayı aramak istediğinde başarılı olamıyor. Çünkü telefon çekmiyor. Dolandırıcılar ellerindeki cihazlarla telefon sinyallerini engelleyebiliyorlar. Sürücü ise kimseye ulaşamadığı için çaresiz çekiciye güvenmek zorunda kalıyor.

Ancak böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılması gereken aslında çok basit. Alman Otomobil Kulübü ADAC şunu öneriyor: Eğer çağırmadığınız bir çekici geldiyse ve sizin telefonunuz çalışmıyorsa hemen söylenenleri kabul edip onlarla beraber gitmeyin. Aracınızı kilitleyin ve yürüyerek o bölgeden bir kaç metre uzaklaşın. Sinyal bozucu cihazlardan uzaklaşınca telefonunuz büyük ihtimalle yeniden çalışacaktır. Derhal ADAC’yi arayın ve gelen çekici hakkında bilgi isteyin. Eğer çekici ADAC ile ortak çalışıyorsa plakasını teyit ettirin.”

Bazı durumlarda aracı bozulan kişi telefonla ADAC’yi arayıp bir çekici istiyor. Aradan kısa süre geçtikten sonra bir çekici geliyor ancak bu ADAC’nin gönderdiği olmayabiliyor. Dolandırıcılar böyle durumlarda bile “Bizi ADAC gönderdi” diyorlar. Halbuki asıl çekici henüz yolda oluyor. Sürücüler ne olur ne olmaz diye ADAC’den gelecek olan çekicinin plakasını istemeli ve gelen çekici ile kıyaslamalı.

Kaynak: https://turizmavrupa.net/otoyolda-araci-bozulanlar-dikkat-suruculere-telefonlu-tuzak/ 

Bizi Takip etmeyi unutmayın...

Linklere tıklamanız yeter...

İnternet Sitemiz:
Facebook Grup:
Facebook Sayfa:
Facebook ilan grubumuz:
İnstagram:
twitter:
tik tok:
Youtube Kanalımıza Abone olmayı unutmayın
 

www.silakes.com internet sitesinde yayınlanan imzalı ve her türlü haberlerin her türlü telif hakkı Yayın izni veren haber kuruluşları ve yayın hakkı bulunan www.silakes.com aittir.

www.silakes.com internet sitesinden izin almadan haber kullanmak için haber kaynak ve habere link vermeniz gerekmektedir. Aksi halde kanuni yollara baş vurulacaktır.

Auto Altinok

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Msk kozıjnen

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20
21

Reklam

Hairstyliste

Anket

Vivenso süpürge
Hairstyliste

E-Bülten Aboneliği